Γαλλία

«Έκαψε» τη Μαρσέιγ η Σεντ Ετιέν!

Σημαντικό έδαφος για την εξασφάλιση της Ευρώπης έχασε η Μαρσέιγ, γνωρίζοντας την ήττα (1-0) από τη Σεντ Ετιέν!

Έπαθε… ζημιά από τη Σεντ Ετιέν η Μαρσέιγ!

Το γκολ του Νορντέν από το 43ο λεπτό αποδείχθηκε καθοριστικό για τους «Στεφανουά», οι οποίοι επικράτησαν 1-0 των Μασσαλών.

Βασικός στο κέντρο της άμυνες και βγάζοντας όλο το 90λεπτο ο Παπίς Σισέ, ο οποίος αγωνίζεται ως δανεικός από τον Ολυμπιακό.

Με τη νίκη αυτή, η Σεντ Ετιέν ανέβηκε στους 45 βαθμούς και βρίσκεται στην 11η θέση.

Στον αντίποδα, η Μαρσέιγ παρέμεινε την 5η θέση και στους 56β., όσους έχει και η Λανς, με τη Ρεν να ακολουθεί με 54β. και να έχει ένα ματς λιγότερο.