Σκωτία

Άνετη πρεμιέρα η Σέλτικ, μπήκε στο 65' ο Γιακουμάκης

Η Σέλτικ επιβλήθηκε 2-0 της Αμπερντίν στην πρεμιέρα της Premiership Σκωτίας, με τον Γιώργο Γιακουμάκη να αγωνίζεται ως αλλαγή.

Άνετη πρεμιέρα έκανε η Σέλτικ στη φετινή Premiership Σκωτίας, επικρατώντας 2-0 της Αμπερντίν στο Σέλτικ Παρκ, στη Γλασκώβη.

Οι Κέλτες πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και πήραν το πρώτο τους τρίποντο. Συγκεκριμένα, στο τρίτο μόλις λεπτό του ματς ο Γουέλς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ και ο Ζότα στο 75' διαμόρφωσε το 2-0.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης, που μπήκε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 65' είχε μεγάλη ευκαιρία στο 83' με σουτ που πέρασε λίγο άουτ.

Στο ματς που άνοιξε το σημερινό πρόγραμμα, η Μάδεργουελ επικράτησε 1-0 της Σεντ Μίρεν με γκολ του φαν Βικ στο 42' και ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Λαμιέ στο 82'.