Σκωτία

Άφησε βαθμούς η Σέλτικ με μοιραίο Γιακουμάκη: Έχασε πέναλτι στο 93'!

Η Σέλτικ κόλλησε στο 0-0 με την Λίβινγκστον στη δωδέκατη αγωνιστική του σκωτσέζικου πρωταθλήματος, με τον Γιώργο Γιακουμάκη να χάνει πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Στοπ στο νικηφόρο σερί της Σέλτικ έβαλε η Λίβινγκστον, κρατώντας τη στο 0-0 στη δωδέκατη αγωνιστική της Premiership Σκωτίας.

Οι Κέλτες, που αγωνίστηκαν με βασικό τον Γιώργο Γιακουμάκη, άφησαν βαθμούς μετά από πέντε σερί νίκες.

Μάλιστα, ο Έλληνας επιθετικός έγινε αρνητικός πρωταγωνιστής του ματς, χάνοντας πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του ματς.

Η Σέλτικ ήταν απόλυτη κυρίαρχος στο ματς, όμως έχασε την ευκαιρία να ανέβει (έστω και προσωρινά στην κορυφή), μένοντας έναν βαθμό πίσω από τη Ρέιντζερς, η οποία αγωνίζεται αύριο (Κυριακή 31/10).

Σημαντική νίκη πήρε η Αμπερντίν επί της Χαρτς με 2-1 και ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Νταντί επέστρεψε στις νίκες περνώντας με 1-0 από την έδρα της Σεντ Τζόνστον.