Γαλλία

Σίγουρα να φύγει ο Φαλκάο;

Την προηγούμενη αγωνιστική, ο Φαλκάο χάρισε τη νίκη στη Μονακό. Ωστόσο, για την 4η μέρα της Ligue 1, με τον Κολομβιανό φορ να βρίσκεται στην κερκίδα, οι Μονεγάσκοι ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τη Λιλ.

Η… κρίση στη Μονακό συνεχίζεται! Με τον «ήρωα» της προηγούμενης αγωνιστικής, Ραδαμέλ Φαλκάο, ο οποίος ήταν στις κερκίδες αφού είναι υπό παραχώρηση, οι Μονεγάσκοι έμειναν στο 1-1 εντός έδρας κόντρα στη Λιλ, στο πλαίσιο της τέταρτης μέρας της Ligue 1!

Μόλις στο 18ο λεπτό, ο Νολάν Ρου έβαλε μπροστά τους «λιλουά», οι οποίοι διατήρησαν το προβάδισμά τους μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ πίεζε για το γκολ της ισοφάρισης, με τον Μπερμπάτοφ να το πετύχει στο 61’.