Σκωτία

«Σκότωσε» την Ρέιντζερς ο Ο’Χάρα!

Με δύο γκολ του 21χρονου Μαρκ Ο’Χάρα, η Νταντί Γιουνάιτεντ… λύγισε την Ρέιντζερς με 2-1 και έφυγε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας!

«Λύγισε» την Ρέιντζερς η Νταντί!

Το ματς είχε πολλές φάσεις, η μπάλα πήγαινε πάνω-κάτω και η Ρέιντζερς δεν κατάφερε ποτέ να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα στο πρώτο μέρος παρότι είχε κλασσικές ευκαιρίες. Και το πλήρωσε στην επανάληψη. Ο δήμιος της στο συγκεκριμένο ματς, ο Μαρκ Ο’Χάρα άνοιξε το σκορ στο 66ο λεπτό και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Η απάντηση της Ρέιντζερς ήταν άμεση καθώς τέσσερα λεπτά μετά ισοφάρισε με τον Γουίντας σε 1-1. Την… πάτησε, όμως, στην αντεπίθεση καθώς οι παίκτες της είχαν βγει όλοι μπροστά για το γκολ της νίκης και στο 80ο λεπτό ο Ο’Χάρα διαμόρφωσε το τελικό 2-1.