Σκωτία

Κόλλησε… η Χαρτς, απέδρασε η Λίβινγκστον

Η Χαρτς έμεινε στο 1-1 με την Χιμπέρνιαν, ενώ η Λίβινγκστον πήρε σπουδαίο… διπλό στην έδρα της Νταντί Γιουνάιτεντ.

Ισόπαλες έμειναν για την δεύτερη αγωνιστική της Σκωτίας η Χιμπέρνιαν με την Χαρτς, με τους φιλοξενούμενους να μην καταφέρνουν να διατηρήσουν το μομέντου και να φεύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Παρόλα αυτά, στο 22’ η Χαρτς ξεκίνησε με το δεξί, ανοίγοντας το σκορ με τον Λόρενς Σάκλαντ, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι το ημίχρονο. Στην επανέναρξη οι δύο ομάδες αρκέστηκαν σε ένα παιχνίδι κέντρου, παρότι οι τελικές φάσεις δεν έλειπαν. Η Χιμπέρνιαν… σόκαρε την Χάρτς στις καθυστερήσεις και στο 95’ με τον Μάρτιν Μπογιέ.

Σπουδαία νίκη πήρε στην έδρα της Νταντί Γιουνάιτεντ η Λίβινγκστον. Οι φιλοξενούμενοι άντεξαν στη πίεση και με γκολ του Κριστιάν Μοντάνο στο 49’ , έβαλε στο σακουλάκι της τρεις βαθμούς. Η κατοχή της μπάλας μπορεί να ήταν στα πόδια των γηπεδούχων, όμως δεν εκμεταλλεύτηκαν τις φάσεις που τους παρουσιάστηκαν και γνώρισαν την ήττα.