Σκωτία

Τρία γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου σε αγώνα για το League Cup Σκωτίας!

Το Μπόνιριγκ-Χιμπέρνιαν για το League Cup Σκωτίας έγινε από 0-1, 1-3 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους!

Το γκολ του Νιούελ από το 2ο λεπτό φαινόταν πως θα έστελνε τη Χιμπέρνιαν στα αποδυτήρια προηγούμενη με 1-0 στο εκτός έδρας ματς League Cup με την Μπόνιριγκ.

Ωστόσο, παρότι το σκορ δεν είχε αλλάξει μέχρι το 45+4', έφτασε στο... 1-3 μέχρι την ανάπαυλα!

Ο διαιτητής της αναμέτρησης είχε δώσει έξι λεπτά καθυστερήσεων, με τον Χέντερσον να σκοράρει στο... 49' για να διπλασιάζει τα τέρματα της «Χιμπς».

Μόλις ένα λεπτό αργότερα ήρθε η απάντηση από τους γηπεδούχους με τον Σμιθ, ωστόσο στο έκτο λεπτό του επιπλέον χρόνου οι φιλοξενούμενοι πρόλαβαν να φτάσουν σε τρίτο γκολ με τον Νιούελ!