Ισπανία

Απέκλεισε την Ατλέτικο και έφυγε για τα προημιτελικά η Σοσιεδάδ!

Η Σοσιεδάδ επικράτησε 2-0 της Ατλέτικο Μαδρίτης και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας η Ρεάλ Σοσιεδάδ! Οι Βάσκοι επικράτησαν 2-0 της Ατλέτικο Μαδρίτης, την απέκλεισε από την συνέχεια της διοργάνωσης και πήρε το «χρυσό» εισιτήριο.

Ο Γιανουζάι με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό για τους γηπεδούχους οι οποίοι κράτησαν το προβάδισμα μέχρι το πρώτο ημίχρονο.

Ο Σόρλοθ στο 47’ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη-πρόκριση αφού το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος. Η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε κάποιες ευκαιρίες, τις οποίες δεν κατάφερε να τις μετουσιώσει σε γκολ και έτσι αποκλείστηκε από τη διοργάνωση.