Ιταλία

Χιονοστιβάδα η Νάπολι, πέρασε με 3-0 από την έδρα της Σπέτσια και δεν… πιάνεται

Η άπιαστη Νάπολι πέρασε με 3-0 από την έδρα της Σπέτσια και είναι στο +16 από τη δεύτερη Ίντερ.

Και πώς να το χάσει φέτος η Νάπολι; Αν και ζορίστηκε για ένα ημίχρονο, με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος πέρασε με 3-0 από την έδρα της Σπέτσια για την 21η αγωνιστική της ιταλικής λίγκας. Έτσι έφτασε τους 56 βαθμούς και στο +16 από την Ίντερ, που έχει ένα ματς λιγότερο.

Το ανόητο χέρι του Ρέτσα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου επέτρεψε στον Χβαρατσκέλια να ανοίξει το σκορ στο 47' με πέναλτι, ενώ στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Οσιμέν. Ο Νιγηριανός φορ νίκησε στον αέρα τερματοφύλακα και άμυνα στο 68', ενώ πλάσαρε σε κενή εστία στο 73' φτάνοντας τα 16 γκολ σε 17 εμφανίσεις στην Serie A.