Ιταλία

Στα... σχοινιά η Λέτσε, γκολ-παραμονής για Τζένοα (vids)

Με αυτογκόλ του Λουτσιόνι η Λέτσε χάνει με 1-0 από την Πάρμα και... πλησιάζει τον υποβιβασμό, με τη Τζένοα να προηγείται της Βερόνα με γκολ του Σανάμπρια και να αγκαλιάζει την παραμονή.

Η τελευταία αγωνιστική της Serie A βρίσκεται σε εξέλιξη, με μόλις δύο ματς από τα τέσσερα να έχουν βαθμολογικό ενδιαφέρον και να αφορούν την υπόθεση παραμονή.

Στο 11ο λεπτό η Λέτσε είδε τον Λουτσιόνι να σκοράρει άθελά του με αυτογκόλ και να δίνει το προβάδισμα στην Πάρμα, σπρώχνοντας παράλληλα την ομάδα του στον... γκρεμό.

Την ίδια ώρα, η Τζένοα βρήκε το γκολ κόντρα στη Βερόνα με κεφαλιά του Σανάμπρια στο 13ο λεπτό και κάνει βήμα παραμονής στην κατηγορια!