Ισπανία

Συνεχίζεται σήμερα χωρίς κόσμο το Μπέτις-Σεβίλλη

Από το σημείο που διακόπηκε, αλλά χωρίς κόσμο θα συνεχιστεί σήμερα η αναμέτρηση Μπέτις-Σεβίλλη για τους «16» του Κυπέλλου που διακόπηκε μετά από ρίψη αντικειμένου στον Ζορντάν.

Η αρμόδια επιτροπή της ισπανικής ομοσπονδίας αποφάσισε να συνεχιστεί σήμερα, στις 17:00 (ώρα Ελλάδας) από το σημείο που διακόπηκε το ντέρμπι Μπέτις-Σεβίλλη για τους «16» του Κυπέλλου, αλλά κεκλεισμένων των θυρών.

Η αναμέτρηση διεκόπη στο 39ο λεπτό μετά από αντικείμενο που δέχτηκε στο κεφάλι ο Ζοάν Ζορντάν των φιλοξενούμενων, λίγο αφότου ο Ναμπίλ Φεκίρ είχε ισοφαρίσει το γκολ του Πάπου Γκόμεθ (1-1). Πέρα από τα έξι υπολειπόμενα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο θα παιχτούν και τουλάχιστον τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις, καθώς και όλο το δεύτερο ημίχρονο.

Αναμένεται ο Ζορντάν να μην είναι σε θέση να αγωνιστεί, καθώς είναι σε 24ωρη επιτήρηση μετά το αντικείμενο που δέχτηκε στο κεφάλι.