<strong>Λήξη παιχνιδιού

90΄ Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88΄Γκοοολ!! Πολύ ωραία σέντρα από τον Ράμος, με τον Κονέ να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

82΄ Αλλαγές για την Αεκ. Οι Μπερνς και Κονέ στις θέσεις των Γκέντσογλου και Καφέ.

80΄ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, όταν ο Ράμος έκανε τη παράλληλη σέντρα, αλλά η μπάλα πέρασε από όλους.

78΄Δοκάρι για την Γκρόνιγκεν. Ο Φαν ντε Λακ έκανε το σουτ από μέσα και δεξιά της μεγάλης περιοχής της ΑΕΚ, η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σάχα

74' Κίτρινη στον Λόβρε, ο οποίος έβαλε γκολ (ακυρώθηκε) με το χέρι.

72' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ζορμπάς στη θέση του Σκόκο και ο Παυλής αντί του Εντίνιο.

71' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Πρώτο σουτ του Σκόκο η μπάλα κόντραρε και στην επαναφορά της ο Αργεντινός με εξαιρετικό πλασέ έφερε το ματς στα ίσα.

66' Κίτρινη κάρτα στον Πάουελ της Γκρόνινγκεν

62' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Οι Μπλάνκο και Ριβάλντο εκτός, μέσα οι Λαγός και Ενσαλίβα.

61' Διαγώνιο σουτ του Εντίνιο η μπάλα άουτ.

59' Ανύμπορη να αναπτυχθεί σωστά είναι στα πρώτα λεπτά η «Ένωση»

54΄Κίτρινη κάρτα στον Εντίνιο.

52' Εκτέλεση φάουλ του Ριβάλντο από τα δεξιά, ο Γκέντσογλου πετάχτηκε στη πορεία της μπάλας, αλλά η κεφαλιά του δεν βρήκε στόχο.

46' Πέντε αλλαγές για την ΑΕΚ. Μάχο, Αλεξόπουλος, Χουανφράν, Ταχτσίδης και Κουτρουμάνος εκτός, στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι Σάχα, Κυργιάκος, Γεωργέας, Ράμος και Πλιάτσικας.

46' 'Εναρξη του αγώνα

45' Λήξη του πρώτου μέρους.

41' ΓΚΟΛ για τους φιλοξενούμενους. Ο Γκαρσία «τρύπησε» με λόμπα την άμυνα της ΑΕΚ, ο Πάουελ βρέθηκε μονος του απέναντι στον Μάχο, τον πέρασε και έκανε το 1-0

39' Εκτέλεση κόρνερ του Ριβάλντο από τα δεξιά, ο Εντινιο πετάχτηκε προ του τερματοφύλακα, αλλά η κεφαλιά του πέρασε ελάχιστα άουτ.

38' Χωρίς κάτι το ιδαίτερο συνεχίζεται το ματς.

31' Πολύ καλό σουτ του Σκόκο με τη μία, η μπάλα απομακρύνθηκε πάνω στη γραμμή από αντίπαλο αμυντικό.

29' Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να βγουν στην επίθεση χωρίς αξιώσεις.

19' Ατομική προσπάθεια του Σκόκο, ο οποίος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και το σουτ του εντός περιοχής έδιωξε με τα πόδια ο αντίπαλος πορτιέρο.

15' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρθία της Γκρόνινγκεν

10' Εξαιρετική επιθετική προσπάθεια των παικτών του Δωνη. Ο Μπλάνκο δέχτηκε την κάθετη πάσα στα αριστερά της περιοχής, έβγαλε παράλληλα με το εξωτερικό και ο Εντίνιο δεν πρόλαβε να τη σπρώξει στα δίχτυα.

5' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σκόκο δέχτηκε τη μπάλα έξω αριστερά από την περιοχή, πάσαρε παράλληλα στον Μπλάνκο, εκείνος με τη σειρά του ντρίπλαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά το πλασέ του απομάκρυνε αμυντικός των Ολλανδών.