ΑΕΚ-ΑΝΚΑΡΑΓΚΟΥΤΣΟΥ 2-2(Τελικό)

.

86' Λήξη του αγώνα. Η βροχή ήταν τόσο δυνατή που ανάγκασε το διαιτητή να σφυρίξει πρόωρα τη λήξη της αναμέτρησης.

82' Η βροχή έχει δυναμώσει τόσο που έχει περιορίσει την ορατότητα στον αγωνιστικό χώρο

78' Δυνατό σουτ του Μπαϊρακτάρ της Ανκαραγκουτσού, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Λούκατς και ύστερα κατέληξε άουτ

72' ΓΚΟΟΛ για την Ανκαραγκουτσού. Ο Ντουρουέρ βρέθηκε απέναντι από τον Λούκατς και από πολύ κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα φέρνοντας ξανά το παιχνίδι σε ισορροπία.

68' Καλή κεφαλιά του Μαϊστόροβιτς η μπάλα στο δοκάρι της εστιάς της Ανκαραγκουτσού.

50' Καλό σουτ του Κουφούκ για την Ανκαραγκουτσού. Η μπάλα πέρασε λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Λούκατς.

46' ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΚ. Με τον ίδιο τρόπο που ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο άρχισε και το δεύτερο. Ο Καφές ύστερα απο καταπληκτική συνεργασία με τον Μπλάνκο μέσα στην περιοχή της Ανκαραγκουτσού, πλάσαρε ιδανικά, διπλασιάζοντας τα τέρματα για την ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς.

46' Κουτρομάνος, Ιορντάκε, Μαντούκα και Ενσαλίβα πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο στις θέσεις των Γεωργέα, Μάκου, Σκόκο και Γιαχάγια.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45'+2' Λήξη πρώτου Ημιχρόνου

45' Καλή εκτέλεση απευθείας φάουλ του Σκόκο για την ΑΕΚ, από την ίδια θέση που είχε ανοίξει ο Καφές το σκορ. Ο τερματοφύλακας της τουρκικής ομάδας κατάφερε να αποκρούσει τη μπάλα.

39' Κίτρινη κάρτα στον Τσεϊχούν της Ανκαραγκουτσού για διαμαρτυρία

36' Καλή ενέργεια απο τον Γιαχάγια για την ΑΕΚ. Ο μέσος των "κιτρινόμαυρων" απέφυγε με ωραία προσποίηση τον αμυντικό της τουρκικής ομάδας αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε χωρίς να απειλήσει τον πορτιέρο της Ανκαραγκουτσού.

24' Οι παίκτες της ΑΕΚ δεν έχουν καλή κυκλοφορία και η Ανκαραγκουτσού έχει την κατοχή της μπάλας

16' ΓΚΟΟΛ για την Ανκαραγκουτσού. Οι Τούρκοι πίεσαν για την ισοφάριση και τα κατάφεραν. Ύστερα από σέντρα του Σοσίμπο, ο Τσεϊχούν με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Λούκατς, φέρνοντας το παιχνίδι σε ισορροπία.

10' Οι δύο ομάδες προσπαθούν να βρουν ρυθμό. Η δυνατή βροχή, ωστόσο, εμποδίζει το έργο τους.

2' ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΚ. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ από καλή θέση ο Παντελής Καφές άνοιξε το σκορ για την ελληνική ομάδα.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ: Λούκατς, Γεωργέας, Μαϊστόροβιτς, Κυργιάκος, Καράμπελας, Μάκος, Καφές, Γιαχάγια, Μπλάνκο, Τζιμπούρ, Σκόκο

Ανκαραγκουτσού: Μπόρα, Τσιχάν, Σοσίμπο, Λουίζ, Ιλιάσα, Μπαρμπάρος, Σεμαβί, Ιάν, Τσεϊχούν, Λέο, Μετίν