LIVE: ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ-ΑΕΚ 0-2 (Τελικό)

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Θρασύβουλο σε φιλική αναμέτρηση στη Φυλή, με τον Ντούσαν Μπάγεβιτς να δοκιμάζει τους νεοαποκτηθέντες Νικολάς Μπιάνκι Άρσε και Γιουσούφ Χέρσι, τους οποίους ξεκινά ως βασικούς. Στο δεύτερο ημίχρονο στο ματς, η ΑΕΚ προηγείται 2-0, από τα γκολ των Μπλάνκο (25') και Λεονάρντο (58'). Παρακολυθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το www.sport-fm.gr.

90+3' Τέλος του αγώνα.

81' Αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Λαγός στη θέση του Μπλάνκο.

77' Ο ρυθμός έχει πέσει και οι ευκαιρίες είναι λίγες και στο δεύτερο ημίχρονο.

76' Σουτ του Λεονάρντο, άουτ.

72' Αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Κουτρομάνος στη θέση του Ιορντάκε.

70' Αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Μανωλάς στη θέση του Ζεράλντο.

68' Αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Γκέντζογλου στη θέση του Γιαχάγια.

65' Αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Γεωργέας στη θέση του Αραούχο.

58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ 0-2! Ο Καφές βρήκε με πάσα τον Μπλάνκο μέσα στην περιοχή, ο Αργεντινός από θέση μέσα αριστερά δεν θέλησε να τελειώσει μόνος του τη φάση, αλλά πάσαρε στον Λεονάρντο ο οποίος με σουτ έκανε το 2-0.

46' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο, ο Ντελγκάδο στη θέση του Κατσίκη.

46' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, οι Καφές και Λεονάρντο στις θέσεις των Ενσαλίβα και Χέρσι.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

40' Το παιχνίδι κυλά με αργό ρυθμό.

29' Σουτ του Χατζηπαντελίδη από μακριά, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Λούκατς.

25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΜΠΛΑΝΚΟ 0-1! Εξαιρετικός συνδυασμός του Ίσμαελ Μπλάνκο με τον Νάτσο Σκόκο, ο τελευταίος πασάρει ξανά στον Μπλάνκο ο οποίος ανοίγει το σκορ για την ΑΕΚ.

17' Ο Θρασύβουλος πιέζει την ΑΕΚ, ωστόσο μέχρι στιγμής δεν υπάρχει καμία αξιόλογη ευκαιρία.

10' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Θρασύβουλος: Κωστάκης, Ζαπρόπουλος Πιπίνης, Παληγεώργος, Βασιλείου, Μαυροματίδης, Χατζηπαντελίδης, Κατσίκης (46' Ντελγκάδο), Γκονζάλο, Ντοριβάλ, Αλεξάντροβιτς

ΑΕΚ: Λούκατς, Αραούχο (65' Γεωργέας), Χέρσι (46' Λεονάρντο), Ζεράλντο (70' Μανωλάς), Χουανφράν, Ενσαλίβα (46' Καφές), Γιαχάγια (68' Γκέντζογλου), Μπλάνκο (81' Λαγός), Ιορντάκε (72' Κουτρομάνος), Σκόκο, Άρτσε