LIVE: ΠΑΟ- Αστ. Τρίπολης 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα Τρίπολης για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας (1-1). Παρακολουθήστε ζωντανά από το www.sport-fm.gr την προσπάθεια του «τριφυλλιού» να αυξήσει περισσότερο τη διαφορά του από τον Ολυμπιακό.

90΄+6 Λήξη του αγώνα.

90΄+4 Σουτ του Βύντρα, η μπάλα άουτ.

90΄+3 Κίτρινη κάρτα στον Αναστασόπουλο.

90΄+2 Κόρνερ του Λέτο, ο Σαριέγκι την κεφαλιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Αναστασόπουλου.

88΄ Ο Πετρόπουλος μόνος του απέναντι απ' τον Αναστασόπουλο, το πλασέ που έκανε κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

85΄ Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, στη θέση του Τσέζαρεκ πέρασε ο Καούνος.

83΄ Ο Χριστοδουλόπουλος εκτέλεσε το φάουλ, ο Κατσουράνης πήρε την κεφαλιά, μπλόκαρε ο Αναστασόπουλος.

79΄ Ο Βύντρα κόπηκε αντικανονικά μέσα στη μεγάλη περιοχή, αλλά κακώς δεν καταλογίστηκε το πέναλτι.

79΄ Ο Σπυρόπουλος έβγαλε με πάσα απ' τα αριστερά σε θέση βολής τον Ρουκάβινα, αλλά το κοντινό σουτ του Κροάτη βρήκε κάπου και κατέληξε κόρνερ.

78' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ζεάν Κάρλος πέρασε στη θέση του Ουντόντζι.

74' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Εξαιρετικό πέρασμα του Ρουκάβινα στον κενό χώρο, ο Σισέ έγινε αποδέκτης της μπάλας μπήκε στην περιοχή και με πολύ καλό σουτ έφερε το ματς στα ίσα.

73' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χριστοδουλόπουλος αντί του Νίνη.

67' Ωραίο πέρασμα του Κατσουράνη από τον άξονα, ο Λέτο πετάχτηκε με προβολή αλλά πέρασε άουτ.

66' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ρόκας αντί του Βίλτσες.

63' Δεύτερη κίτρινη στον Λαδάκη και αποβολή.

62' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ρουκάβινα αντί του Σιμάο.

61' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τζόρβας έκανε λάθος έξοδο, η μπάλα του έφυγε από τα χέρια, έφτασε στον Ουντόντζι και με σουτ έκανε το 1-0.

60' Κίτρινη στον Ουντόνζι του Αστέρα.

59' Κίτρινη κάρτα στον Γκάμπριελ του Παναθηναϊκού.

57' Η σειρά του Αστέρα να ανεβάσει τις γραμμές του και να κάνει παιχνίδι.

52' Ο Τσέζαρεκ μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, το σουτ που επιχείρησε όμως ήταν άστοχο.

51' Προσπάθειες από το "τριφύλλι" να ανοίξει χώρους και να απειλήσει.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

45' Καλή στιγμή για τους "πράσινους". Ο Κατσουράνης δέχτηκε τη μπάλα στα όρια της περιοχής, όμως το πλασέ του ήταν αδύμανο και κατέληξε στα χέρια του αντίπαλου τερματοφύλακα.

42' Κίτρινη κάρτα στον Σιμάο του Παναθηναϊκού.

36' Μαρκάρισμα πάνω στον Νίνη εντός της περιοχής, οι "πράσινοι" διαμαρτύρονται για πέναλτι, ο διαιτητής σωστά δεν έδωσε τίποτα.

31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης εκτέλεσε το κόρνερ από τα αριστερά, ο Σαλπιγγίδης από το ύψος της μικρής περιοχής έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Αναστασόπουλος στη σωστή θέση απέκρουσε.

29' Κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη των φιλοξενούμενων.

25' Μακρινό σουτ του Λαζαρίδη, εντελώς άστοχο.

22' Καλή ατομική προσπάθεια του Νίνη, ο οποίος μπήκε στην περιοχή το σουτ του όμως πέρασε πάνω από το οριζόντιο του Αναστασόπουλου.

21' Σέντρα του Σαλπιγγίδη από τα δεξιά, ο Κατσουράνης πετάχτηκε με το κεφάλι στο πρώτο δοκάρι, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Αστέρα.

18' Οι φιλοξενούμενοι έχουν κλείσει καλά τους χώρους, αποτέλεσμα που αναγκάζει τον Παναθηναϊκό να προσπαθεί με βαθιά γεμίσματα να βρει κυρίως τον Σισέ.

13' Οι "πράσινοι" πιέζουν, αλλά δυσκολεύονται πολύ να φτάσουν στην περιοχή του Αστέρα Τρίπολης.

11' Χωρίς μεγάλες ευκαιρίες συνεχίζεται το ματς.

6' Συρτό σουτ του Σισέ από διαγώνια δεξιά, ο Αναστασόπουλος έπεσε σωστά και μπλόκαρε.

6' Γρήγορο ρυθμό προσπαθούν να δώσουν στο παιχνίδι οι δύο ομάδες, με τον Παναθηναϊκό να είναι περισσότερο κινητικός.

1' Έναρξη του αγώνα.

- Εκτός αποστολής για τον Παναθηναϊκό έμεινε λίγο πριν την έναρξη της αναμέτρησης ο Ζιλμπέρτο Σίλβα. Ο Βραζιλιάνος μέσος πληροφορήθηκε το θάνατο της αδελφής της γυναίκας του και ζήτησε από τον Τεν Κάτε να μην τον συμπεριλάβει στα πλάνα του.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός (Χενκ Τεν Κάτε): Τζόρβας, Σαριέγκι, Νίνης (73' Χριστοδουλόπουλος), Σισέ, Λέτο, Σαλπιγγίδης, Γκάμπριελ, Σιμάο (62' Ρουκάβινα), Βύντρα, Κατσουράνης, Σπυρόπουλος.

Αστ. Τρίπολης (Βαγγέλης Βλάχος): Αναστασόπουλος, Φυτανίδης, Ουριμπάρι, Τσέζαρεκ (85΄ Καούνος), Αργυρόπουλος, Καρέρα, Λαζαρίδης, Ουντόντζι (78' Ζεάν Κάρλος), Βίλτσες (66'Ρόκας), Μαρσελάο, Λαδάκης.

ΓΗΠΕΔΟ: «Ολυμπιακό Στάδιο»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αμπαρκιόλης (Μακεδονίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Τρύφωνας (Κέρκυρας), Μπάλτας (Αχαΐας)