LIVE: ΑΕΚ-Ατρόμητος 3-3 (τελ.)

Σε εξέλιξη η αναμέτρηση ΑΕΚ-Ατρόμητος με την οποία πέφτει η αυλαία της 17ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λίγκα. Απίστευτο 3-3 στο ΟΑΚΑ! Ανέτρεψε με γκολ των Γκέντσογλου στο 12’, Σκόκο στο 45’ και Μπλάνκο στο 53', το εις βάρος της 0-1 η ''Ένωση'' από το τέρμα του Νεμπεγλέρα (9)'. Ισοφάρισε με δύο γκολ του Περόνε (69' πεν, 71') η ομάδα του Γιώργου Δώνη. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την πορεία του αγώνα.

90'+5' Λήξη του αγώνα.

90'+5' Κίτρινη κάρτα στον Σαρμιέντο.

90'+1' Σουτ του Νεμπεγλέρα έξω από την περιοχή της ΑΕΚ, η μπάλα πέρασε άουτ.

90' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σκόκο από πλάγια θέση, το κατάλαβε ο Μιχαηλίδης και έδιωξε.

90' Αποβλήθηκε ο Δώνης λόγω διαμαρτυρίας!

89' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καλαντζής στη θέση του Φαβάλι.

87' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ταχτσίδης στη θέση του Άλβες.

86' Κεφαλιά του Τζεμπούρ από το σημείο του πέναλτι δεν ανησυχεί τον Μιχαιλήδη. Αποδοκιμασίες των φίλων της ΑΕΚ για την εικόνα της ομάδας.

85' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Καράμπελα ο Λαγός.

84' Γέμισμα του Μαντούκα προς την περιοχή του Ατρομήτου, η μπάλα πέρασε άουτ.

79' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Περόνε, στη θέση του ο Σφακιανάκης.

77' Κίτρινη βλέπει ο Μάκος.

75' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο αντί του Γκέντσογλου.

71' ΓΚΟΛ 3-3 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ! Και πάλι ο Περόνε αυτήν τη φορά με κεφαλιά, ισοφαρίζει.

69' ΓΚΟΛ 3-2 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ! Ο Περόνε ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι.

68' Πέναλτι κερδίζει ο Ατρόμητος σε μαρκάρισμα του Μαϊστόροβιτς στον Αναστασάκο!

59' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Τάτος μπαίνει αντί του Μπρίτο.

53' ΓΚΟΛ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Από εξαιρετική μπαλιά του Σκόκο από τα δεξιά, ο Μπλάνκο πετάγεται στην καρδιά της περιοχής και σκοράρει.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45'+1' ΓΚΟΛ 2-1 Η ΑΕΚ! Σκόρερ ο Σκόκο με σουτ με το αριστερό έξω από την περιοχή.

45' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Και πάλι ο ρυθμός του αγώνα πέφτει και δεν υπάρχουν καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

34' Δοκάρι για τον Ατρόμητο μετά από συρτό σουτ του Μπρίτο έξω από την περιοχή, στη συνέχεια πριν ο Αναστασάκος στείλει την μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία, ο Αραούχο με τάκλιν διώχνει.

28' Πολύ ωραία μπαλιά του Αραούχο που βρίσκει τον Μπλάνκο μέσα στην περιοχή, ο Αργεντινός δεν μπορεί να κάνει κοντρόλ και να γίνει απειλητικός.

23' Κίτρινη κάρτα θα δει ο Μπρίτο.

Έπεσε ο ρυθμός μετά τα δύο γκολ καθώς συμπληρώνουμε το εικοσάλεπτο.

12' ΓΚΟΛ 1-1 Η ΑΕΚ! Ο Τζεμπούρ έστρωσε στον επερχόμενο Γκέντσογλου και αυτός με σουτ από το ύψος της περιοχής νικάει τον Μιχαηλίδη.

9' ΓΚΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ανοίγουν το σκορ οι φιλοξενούμενοι με τον Νεμπεγλέρα που εκμεταλλεύτηκε λάθος διώξιμο του Καράμπελα και με σουτ σκοράρει.

6' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με Μπρίτο και Περόνε να παίζουν το ''ένα-δύο'' και τον τελευταίο να βγαίνει μόνος απέναντι στον Αραμπατζή. Ο γκολκίπερ της ΑΕΚ βγήκε έγκαιρα και πρόλαβε να φτάσει πρώτος στη μπάλα.

Συμπληρώνεται το πρώτο πεντάλεπτο στο ματς χωρίς κάτι ιδιαίτερο ως τώρα.

1' Έναρξη του αγώνα.

*Μετά την επίσημη διαμαρτυρία της ΠΑΕ ΑΕΚ για την περιγραφή του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, ήρθε και η ώρα των οργανωμένων οπαδών. Ξεχωρίζει ένα πανό που έχει αναρτηθεί στο ''πέταλο'' που αναφέρει : ''Νέα Ερυθρόλευκη Τηλεόραση'', με τα αρχικά βέβαια να σχηματίζουν το κανάλι ΝΕΤ της κρατικής τηλεόρασης.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Αραμπατζής, Αραούχο, Μαϊστόροβιτς, Άλβες, Καράμπελας, Μάκος, Γκέντσογλου (75' Λεονάρντο), Μαντούκα, Σκόκο, Τζεμπούρ, Μπλάνκο

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Μπλένχιο, Αποστολόπουλος, Νεμπεγλέρας, Μελισσάς, Σκόνδρας, Σαρμιέντο, Μπρίτο (59' Τάτος), Φαβάλι, Περόνε, Αναστασάκος

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
ΒΟΗΘΟΙ: Ακρίβος (Αθηνών)-Καρατζίκας (Αθηνών)