ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-0 (Τελικό)

.

90+5' ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90+1' ΓΚΟΟΟΛ ο Λαβάλ κάνει το 2-0 με δυνατό μονοκόματο σουτ μετά από πάσα του Επαλέ από τα δεξιά

89' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

87' Σουτ του Μανίκα μέσα από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αμπάρη

85' Αλλαγή για τον Ηρακλή ο Λαβάλ στη θέση του Ερέρα

84' Κάθετη πάσα του Κούστη στον Ντόε ο τελευταίος προσπάθησε να "κρεμάσει" τον Αμπάρη αλλά ο τερματοφύλακας του Ηρακλή σε ετοιμότητα μπλόκαρε τη μπάλα

83' Δυνατό διαγώνιο σουτ του Κούτση έξω και δεξιά από τη περιοχή του Ηρακλή η μπάλα πέρασε άουτ δίπλα από την εστία του Αμπάρη

82' Αλλαγή για τον Ατρόμητο ο Μανίκας στη θέση του Σωτήρχου

79' Αλλαγή για τον Ηρακλή ο Περπερίδης στη θέση του Στεφανή

74' Ευκαιρία για τον Ηρακλή με τον Ερέρα ο οποίος μετά από κόρνερ του Λαγού έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μιχαηλίδη

73' Αλλαγή για τον Ατρόμητο ο Κατεμής στη θέση του Καραδήμου

68' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ηρακλής "ανοίγει" το σκορ με πέναλτι του Επαλέ

67' Κίτρινη κάρτα στο Χάλαρη

66' Κίτρινη κάρτα στον Ερέρα

65' Κόρνερ του Λαγού ο Κατσαμπής έπιασε την κεφαλία στο πρώτο δοκάρι αλλά ο Μιχαηλίδης έδιωξε σε κόρνερ

63' Αλλαγή για τον Ηρακλή ο Π. Καπετάνος στη θέση του Γεωργιάδη

58' Σέντρα από τα αριστερά του Δήμου η μπάλα κατέληξε στον Ντόε που ήταν μόνος του αλλά το σουτ που έκανε ήταν αδύναμο και ο Αμπάρης απέκρουσε εύκολα

56' Συνδιασμός Δήμου με τον Ντόε ο τελευταίος έκανε το σούτ από τοο ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω σε αμυντικό και κατέληξε στην αγκαλιά του Αμπάρη

54' Ο Ηρακλής έχει την υπεροχή αλλά δεν μπορεί να διασπάσει την άμυνα του Ατρομήτου

47' Δυνατό σουτ του Ζαχαρόπουλου μέσα από την περιοχή του Ηρακλή αλλά ο Αμπάρης σε ετοιμότητα μπλόκαρε τη μπάλα

46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο ο Χάλαρης στη θέση του Γεωργίου

46' ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45'+ ΛΗΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44' Ο Χερέρα πήρε την μπάλα από τον Λαγό μέσα στην περιοχή του Μιχαηλίδη αλλά δεν έκανε καλό κοντρόλ με αποτέλεσμα να προλάβει ο Μικές και να διώξει

40' Εκτέλεση φάουλ από τον Επαλέ από τα αριστερά ο Κατσαμπής έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μιχαηλίδη

38' Κίτρινη κάρτα στον Καραδήμο

32' Κόρνερ του Κορακάκη ο Κούτσης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα χτύπησε πάνω στον Κατσαμπή και βγήκε κόρνερ

29' Ο Ηρακλής έχει αναλάβει τα "ηνία" του αγώνα και πιέζει την άμυνα των φιλοξενούμενων

25' Δοκάρι για τον Ηρακλή με τον Ερέρα μετά από σέντρα του Επαλέ από τα δεξιά

24 ' Ευκαιρία για τον Ηρακλή με τον Γεωργιάδη ο οποίος δέχτηκε κάθετη μπαλιά από τον Ερέρα αλλά το πλασέ που επιχείρησε απέκρουσε με τα πόδια ο Μιχαηλίδης

18' Σέντρα του Γελαδάρη από τα δεξιά ο Δήμου έπιασε δυνατό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

10' Οι παίκτες του Ατρομήτου πιέζουν στη μεσαία γραμμή με αποτέλεσμα ο Ηρακλής να δυσκολεύεται να βρει ελέυθερους χώρους

5' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από το Λαγό έξω από τη περιοχή του Μιχαηλίδη αλλάη μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

4' Κίτρινη κάρτα στο Μικέ

3' «Αναγνωριστικό» παιχνίδι στα πρώτα λεπτά με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν αγωνιστικό ρυθμό

1' ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σ. Κωφίδης): Αμπάρης, Στεφανής, Κατσαμπής, Παπαζαχαρίας, Σνάουτσερ, Γεωργιάδης, Πρίττας, Πουρσανίδης, Λαγός, Επαλέ, Ερέρα

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γ. Παράσχος): Μιχαηλίδης, Ντοέ, Γεωργίου, Μικές, Σωτήρχος, Κορακάκης, Δήμος, Κούτσης, Γελαδάρης, Ζαχαρόπουλος, Καραδήμος

Διαιτητής: Νταμπώσης
Βοηθοί διαιτητή: Κωνσταντόπουλος, Μαργαρίτη

«Με την πλάτη στο τοίχο» βρίσκεται ο Ηρακλής. Με το χειρότερο ξεκίνημα τις τελευταίας οκταετίας ο «Γηραιός» ψάχνει εναγωνίως την πρώτη του εντός έδρας νίκη, ώστε να «ξεκολλήσει» από τις τελευταίες θέσεις. Από την πλευρά του ο Ατρόμητος είναι στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος και με νίκη ευελπιστεί να παραμείνει στα ψηλά σκαλοπάτια της βαθμολογίας.

Με την πλάτη στο τοίχο

Ο Σάββας Κωφίδης ανακοίνωσε την αποστολή για τον αγώνα με τον Ατρόμητο στην οποία δεν συμπεριλαμβάνεται οι τραυματίες Σεγκίρι και Δρούγας. Οι «εκλεκτοί» του Έλληνα τεχνικού είναι οι :Διλμπέρης ,Στεφανής, Κατσαμπής, Παπαζαχαρίας, Σνάουτσερ, Γεωργιάδης, Πρίττας, Πουρσανίδης, Λαγός, Επαλέ, Ερέρα, Αμπάρης, Αλεμάο, Μουράτι, Καπετάνος, Περπερίδης, Κ. Καπετάνος, Διαμαντίδης, Σουλίδης, Κελπέκης

Με Ραγκουέλ στη Θεσσαλονίκη

Ο Αλέν Ραγκουέλ συμπεριλήφθηκε κανονικά στην αποστολή του Ατρόμητου για τον αγώνα με τον Ηρακλή στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Αντιθέτως οι Πετκόφ, Ντάγκας, Κόρμπος και Ηλιόπουλος δεν θα μεταβούν στη συμπρωτεύουσα επειδή αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών. Η ομάδα του Περιστερίου θα έχει στο πλευρό της και αρκετούς φιλάθλους οι οποίοι θα αναχωρήσουν το Σάββατο με δύο πούλμαν και θα φιλοξενηθούν στη θύρα 1 του γηπέδου.

Ο Γιώργος Παράσχος πήρε μαζί του 19 ποδοσφαιριστές, που είναι οι: Ανδριόλας, Μιχαηλίδης, Γελαδάρης, Γεωργίου, Δήμος, Ζαχαρόπουλος, Κορακάκης, Κατεμής, Καραδήμος, Κούτσης, Μικές, Μανίκας, Ντόε, Παππάς, Χάλαρης, Σωτήρχος, Σκαρμούτσος, Αποστολόπουλος και Ραγκουέλ.