Ατρόμητος-Εργοτέλης 1-1 (Τελικό)

Το Εργοτέλη υποδέχεται αυτήν την ώρα ο Ατρόμητος στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της ενδέκατης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Επιτακτική ανάγκη και για τις δύο ομάδες η νίκη, για να μπορέσουν να απομακρυνθούν από την "επικίνδυνη" ζώνη. 1-1 το σκορ. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα μέσω του www.sport-fm.gr.

Το Εργοτέλη υποδέχεται αυτήν την ώρα ο Ατρόμητος στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της ενδέκατης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Επιτακτική ανάγκη και για τις δύο ομάδες η νίκη, για να μπορέσουν να απομακρυνθούν από την "επικίνδυνη" ζώνη. 1-1 το σκορ.

90'+5' Λήξη της αναμέτρησης

93’ Καλό απευθείας φάουλ του Περόνε, μπλόκαρε την μπάλα ο Δασκαλάκης.

89' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Λεάλ ο Χρυσοφάκης.

87’ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μελισσά ο Καραγκούνης.

85’ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Ρομάνο ο Σαρρής.

84’ Δοκάρι για τον Εργοτέλη. Ο Μπούντιμιρ επιχείρησε έναν κεραυνό εκτός περιοχής που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του

84’ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Καμαρά έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, ο Περόνε πήρε την κεφαλιά από την καρδιά της άμυνας, όμως η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Δασκαλάκη.

79' Κεφαλιά του Καμαρά θα μπλοκάρει ο Δασκαλάκης.

71' Πολύ ωραίο σουτ του Μπούντιμιρ, πολύ δύσκολα θα διώξει ο Μιχαηλίδης.

70' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Περόνε στην θέση του Σαγκανόφκσι.

68' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Πολύ ωραία σέντρα του Μελισσά, ο Σφακιανάκης από το σημείο του πέναλτι θα αστοχήσει με το κεφάλι.

68' Πολύ ωραίο σουτ του Φαβάλι, η μπάλα θα περάσει λίγο πάνω από το δοκάρι του Δασκαλάκη.

65' ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ 1-1. Ο Λεάλ από τραγικό λάθος του Μελισσά θα ισοφαρίσει με σουτ.

64' Φοβερή ενέργεια του Καμαρά, ο οποίος θα τραβήξει πάνω του δύο αμυντικούς, θα πατήσει όμορφα με τακουνάκι την μπάλα στον Μπρίτο, το σουτ του τελευταίου θα κοντράρουν οι αμυντικοί του Εργοτέλη.

62' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Την θέση του Τάτου θα πάρει ο Φαβάλι

58' Κεφαλιά του Μπούντιμιρ, ψηλά πάνω από το δοκάρι του Μιχαηλίδη θα περάσει η μπάλα.

54' Σουτ του Μπρίτο, δεν ανησυχεί ο Δασκαλάκης.

50' Κίτρινες κάρτες σε Σφακιανάκη και Ρομάνο για διαπληκτισμό.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45'+1 Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

44' Κίτρινη κάρτα στον Μελισσά για διαμαρτυρία.

42' Έπεσε ο ρυθμός του παιχνιδιού, με τον Ατρόμητο να έχει δώσει μέτρα στον αντίπαλό του.

34' Ο Λεάλ θα βρεθεί σε καλή θέση μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου, το σουτ του όμως θα κοντράρει από τους αμυντικούς της ομάδας του Περιστερίου.

29’ Καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, καθώς το σουτ του Ολίσε θα απομακρύνει δύσκολα ο Μιχαηλίδης.

23' Νέα ατομική προσπάθεια του Καμαρά από αριστερά, η παράλληλη σέντρα του όμως δεν θα βρει αποδέκτη.

18' Φοβερό φάουλ του Μπέτο από τα 30 μέτρα, η μπάλα θα περάσει λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Μιχαηλίδη.

14' Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο ορεξάτος Καμαρά, θα κάνει ωραία ατομική προσπάθεια, θα ξεπεράσει τον Χίμπλιγκερ, το πλασέ του όμως θα διώξει ο Δασκαλάκης.

7' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο 1-0. Κάθετη πάσα του Καμαρά στον Μπρίτο, ο τελευταίος θα σουτάρει η μπάλα θα βρει το κάθετο δοκάρι του Δασκαλάκη και ο Σαγκανόφκσι από κοντά θα σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

3' ''Μπούκα'' του Καμαρά από τα αριστερά, κόβει προς τον Τάτο, ο οποίος πλασάρει άστοχα υπό πίεση

2' Σέντρα του Μπούντιμιρ από τα αριστερά, πλασέ του Λεάλ πάνω στην κίνηση με την μπάλα όμως να περνάει πάνω από την εστία του Μιχαηλίδη

1' Έναρξη αγώνα

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μελισσάς, Μπαζίνσκι, Τάτος(62' Φαβάλι), Νεμπεγλέρας, Καμαρά, Σφακιανάκης,Σαγκανόφσκι (70' Περόνε)Μπρίτο, Ολιβέιρα

Στον πάγκο: Καραγκιολίδης, Σκόνδρας,Αποστολόπουλος, Καραλής, Καραγκούνης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Γιαλούσης, Σασιασβίλι, Ρουμπάκης, Χίμπλινγκερ, Ολίσε, Φραγκουλάκης, Μπούντιμιρ, Ρομάνο, Λεάλ, Μπέτο

Στον πάγκο: Αθανασίου, Καρέλης, Σαρρής, Βίσιο, Ορφανός, Χρυσοφάκης, Χαντί

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τριτσώνης (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Καρσιώτης (Κορινθίας)-Μαγιάννης (Άρτας)
ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου

* Ελαφρά υπεροχή διατηρεί ο Ατρόμητος στα εντός έδρας ματς με τον Εργοτέλη με τρεις νίκες, δύο ισοπαλίες και μία ήττα. Πάντως η μοναδική νίκη των Κρητικών έναντι του Ατρόμητου (2-1 το 2007-2008) αποδείχθηκε καθοριστική για τη σωτηρία τους.

* Βινιάλ και Σαμπού οι απόντες από τους Περιστεριώτες, Καβουσάκης, Μπερτόσα, Κανδηλάκης και οι τραυματίες Αλεξόπουλος, Τζούνιορ Βερπακόφσκις οι παίκτες που έμειναν εκτός αποστολής από τον τεχνικό των φιλοξενούμενων.