Δημητρίου: «Δεν μπορέσαμε να διαχειριστούμε το 1-0»

Στο άσχημο δεκαπεντάλεπτο όπου ο Πανσερραϊκός δέχθηκε τρία γκολ στάθηκε ο Παύλος Δημητρίου. Ο τεχνικός των «λιονταριών» παρουσιάστηκε εμφανώς απογοητευμένος στην συνέντευξη Τύπου ενώ σχεδιάζει ήδη την επόμενη μέρα για την σερραϊκή ομάδα που θα τους βρει στην Football League.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Παύλου Δημητρίου:

«Πιστεύω ότι μπήκαμε καλά στο παιχνίδι πετυχαίνοντας και το γκολ, αλλά απ’ ότι φάνηκε δεν μπορέσαμε να διαχειριστούμε το 1-0 και χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα ο Άρης βοηθήσαμε ώστε να πετύχει τρία γκολ σε 15 λεπτά τα οποία ήταν πολύ άσχημα για μας καταφέρνοντας να κάνει το σκορ από 0-1 σε 3-1. Στο δεύτερο ημίχρονο και ο Άρης δεν ανέβασε ρυθμούς, διατήρησε κυρίως την μπάλα και πέτυχε μια εύκολη νίκη απέναντι στον Πανσερραϊκό, την στιγμή που η ομάδα βρίσκεται σε δύσκολη θέση.

Η επόμενη μέρα είναι ο σχεδιασμός για τη νέα χρονιά. Κοιτάμε να δούμε ποιοι μπορούν να βοηθήσουν τον Πανσερραϊκό για τη νέα χρονιά και από 'κει και πέρα να επιλέξουμε κυρίως Έλληνες ποδοσφαιριστές για να επανδρώσουμε την ομάδα»