ΑΕΚ: Εξετάσεις τη Δευτέρα για Αραούχο

Ο Σέρχιο Αραούχο αποχώρησε με πόνους από μια δυνατή κλωτσιά από το ματς της ΑΕΚ με τον Αστέρα. Θα εξεταστεί τη Δευτέρα.

Στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Αστέρα και με το σκορ στο 1-1 η αντικατάσταση του Σέρχιο Αραούχο ξένισε αρχικά, αλλά ήταν απόλυτα δικαιολογημένη.

Ο Αργεντινός είχε δεχτεί στη φάση του γκολ μια κλωτσιά στην ποδοκνημική με αποτέλεσμα από το ημίχρονο κιόλας να έχει έντονους πόνους. Έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο όσο άντεξε, αλλά στα μισά έγινε αναγκαστική αλλαγή παραχωρώντας τη θέση του στον Καρίμ Ανσαριφάρντ.

Ο «Τσίνο» θα υποβληθεί σε εξετάσεις τη Δευτέρα, αλλά σε πρώτη φάση δεν φαίνεται να έχει κάτι ιδιαίτερα ανησυχητικό.