Αθανασίου: «Διέλυσε την άμυνα της ΑΕΚ ο Ιωαννίδης, εξαιρετικός ο Ακαϊντίν»

Το σχόλιο του Νίκου Αθανασίου στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 για τη σπουδαίας σημασίας νίκη του Παναθηναϊκού επί της ΑΕΚ.

Στην αντίδραση του Παναθηναϊκού μετά το 0-1 και την απόδοση κυρίως του Ιωαννίδη και του Ακαϊντίν εστίασε ο Νίκος Αθανασίου σχολιάζοντας τη νίκη επί της ΑΕΚ (2-1) στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6.

«Ο Ιωαννίδης χωρίς υπερβολή διέλυσε την άμυνα της ΑΕΚ και οδήγησε τον Παναθηναϊκό σε μια νίκη που τον κρατά ζωντανό στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος. Και πάλι η ομάδα δέχτηκε ένα φτηνό γκολ στο ξεκίνημα από το λάθος του Χουάνκαρ, αλλά αυτή τη φορά αντέδρασε καταπληκτικά. Πρέπει να σταθούμε και στην απόδοση του Ακαϊντίν, ένας παίκτης που έχει ακούσει πολλά, ο οποίος τα πήγε εξαιρετικά στον Λιβάι Γκαρσία. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός είχε ξεκάθαρη στόχευση να μείνει πίσω για να κρατήσει το σκορ. Ίσως να το έκανε λίγο νωρίς, εγώ θα το περίμενα μετά το 65’. Πάντως η ΑΕΚ έκανε ουσιαστικά μία φάση σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, ενώ ο Παναθηναϊκός είχε τις δύο καλύτερες φάσεις του δευτέρου ημιχρόνου», ανέφερε.