Άνοιξε λογαριασμό με τα «πράσινα» ο Γερεμέγεφ!

Τον πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Παναθηναϊκού πέτυχε ο Αλεξάντερ Γερεμέγεφ, κάνοντας το 2-0 επί της Βίενερ Βικτόρια στο 23ο λεπτό.

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει τη Βίενερ Βικτόρια στο πρώτο φιλικό παιχνίδι επί αυστριακού εδάφους, εκεί όπου οι «πράσινοι» πραγματοποιούν το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με αυτογκόλ του Γκρόντζιτς, ενώ δέκα λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά τους με γκολ του Αλεξάντερ Γερεμέγεφ.

Ο 29χρονος Σουηδός φορ των πέτυχε το πρώτο του τέρμα στο... ανεπίσημο ντεμπούτο του με τα «πράσινα», νικώντας από κοντά τον αντίπαλο τερματοφύλακα μετά από ωραία κάθετη μπαλιά του Μπερνάρ.