Ο Μπενίτο το πρώτο γκολ της χρονιάς στη Super League, απάντησε αμέσως ο Φαν Βέερτ!

Ο Αστέρας Τρίπολης άνοιξε το σκορ με τον Μπενίτο στο 28', αλλά στο 35' ο Φαν Βέερτ ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 28' της αναμέτρησης του Βόλου με τον Αστέρα Τρίπολης άνοιξε… λογαριασμό για φέτος η Super League!

Ο Μπερτόλιο έβγαλε την κάθετη για τον Μπενίτο, που πάτησε περιοχή και με λόμπα «κρέμασε» τον Κλέιμαν, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ της σεζόν στο ελληνικό πρωτάθλημα, αλλά και παρθενικό δικό του στη χώρα μας!

Πέντε λεπτά αργότερα, όμως, ο συνήθης ύποπτος Φαν Βέερτ συνέχισε από εκεί, που έμεινε πέρυσι…

Ο Ντέλετιτς βρήκε ωραία τον Άλχο και εκείνος έβγαλε μια υπέροχη σέντρα για τον Ολλανδό, που ισοφάρισε με κεφαλιά.