Θετικό τεστ για Βόλο πριν την πρεμιέρα

Ο ΝΠΣ Βόλος επικράτησε 2-0 της Νίκης Βόλου σε φιλική αναμέτρηση, ενόψει της πρεμιέρας της Super League.

Νικηφόρα πέρασε από το φιλικό με τη Νίκη Βόλου ο ΝΠΣ Βόλος, επικρατώντας 2-0 μια βδομάδα πριν την έναρξη της Super League.

Η ομάδα του Γκιγιέρμο Αμπασκάλ έδειξε θετική εικόνα και πήρε τη νίκη με εντυπωσιακά τέρματα.

Το σκορ άνοιξε στο 15’ ο Μπαρτόλο με τρομερό σουτ, ενώ ο Νίνης στο 57’ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με μακρινό σουτ που κατέληξε στο βάθος των διχτύων.

ΝΠΣ Βόλος (Αμπασκάλ): Κότνικ, Πουρίτα, Ρομέρο, Γκρίλο, Φερράρι, Τσοκάνης, Βοϊτκόφσκι, Νίνης, Φερνάντες, Μπαρτόλο, Ροσέρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν επίσης οι: Κλέιμαν, Γκιουλέν, Τερεζίου, Μπαριέντος, Κούζντρα και Μεταξάς.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Πάνος, Τζοβάρας, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Κυριακίδης, Κάσσος, Παναγιωτίδης, Γκαρσία, Ροχάνο, Βλαχομήτρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Αποστολίδης, Αλιατίδης, Τσουκαλάς, Βασιλείου, Τζιώρας, Τσιμπούκας, Μέτσε, Μπόσιο, και Γιάννης Κυρίτσης.