«Έβρεξε» γκολ στο Κέρκυρα-Δόξα Δράμας

Σε ένα φοβερό φιλικό παιχνίδι με έξι τέρματα, η Κέρκυρα επικράτησε 4-2 της Δόξα Δράμας!

Χόρτασαν γκολ όσοι βρέθηκαν στο ΕΑΚ Κέρκυρας.

Σε ένα πολύ ωραίο φιλικό με έξι τέρματα, η Κέρκυρα επικράτησε 4-2 της Δόξας Δράμας. Ο Μπάουμαν άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους (17’), με τον Μαρκόπουλο να ισοφαρίζει λίγα λεπτά μετά. Ωστόσο, πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο οι Φαίακες ανέκτησαν ξανά τα ηνία του σκορ με πέναλτι του Κόντου.

Στο 63’ ο Γκότοβος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 3-1 της Κέρκυρας, με τον Μπαϊκαρά να μειώνει εννιά λεπτά μετά. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Νούνες στο 81’.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Αναστασίου, Γκομές, Βενέτης, Ιωάννου, Κρητικός, Νούνες, Κόντος, Ντιόγκο, Μπάουμαν, Ζορμπάς. Αγωνίστηκαν και οι: Κολοβούρης, Ενκαρνακάο, Σπίνουλας, Γρομητσάρης, Σιόντης, Βάργκας, Μίσκου, Ντουαλά, Ροτζέριο, Γεωργίου.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Άγγελος Διγκόζης): Βούρας, Βλάχος, Όστοϊτς, Γκότοβος, , Βιτλής, Νταντίδης, Ριζογιάννης, Κάσες, Ματσούκας, Γουνδουλάκης, Μαρκόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι Σταματόπουλος, Ντιμιτρόφσκι, Μένκα, Μπαϊκαρά, Ρανγκέλοφ, Λίτσκας, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Πετρόπουλος.