Φιλική τεσσάρα του Βόλου στην Παναχαϊκή

Ο Βόλος επικράτησε 4-1 της Παναχαϊκής σε φιλική αναμέτρησης.

Εμφατική νίκη του Βόλου επί της Παναχαϊκής.

Η ομάδα της Θεσσαλίας επικράτησε 4-1 σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο ΕΑΚ. Ο Δουβίκας άνοιξε το σκορ μόλις στο 6’ και ο Γκουαροτσένα σκόραρε στο 24’, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με το ματς στο 2-1, αφού ο Αραβίδης μείωσε στο 41ο λεπτό.

Ανώτερος ήταν ο Βόλος και στο β’ μέρος, στο οποίος ο Μπαρτόλο σκόραρε στο 78’, αλλά και στο 83’, σημειώνοντας το δεύτερό του γκολ με πέναλτι.

Βόλος: Γκαραβέλης (46ο Κλέιμαν), Ντεντάκης (56ο Τέκιο), Μήτογλου, Κολόμπο (69ο Σάντσες), Φερράρι (79ο Κιάκος), Ριένστρα (56ο Τσοκάνης), Μπαριέντος (80ο Λογαράς), Λουντεβάλ (56ο Γέντρισεκ), Μπαρτόλο, Γκουαρτσένα (80ο Κανελλάκης), Δουβίκας (69ο Κρητικός)

Παναχαϊκή: Μένκα, Πάνος, Σταμόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Πατάπης, Μουστακόπουλος, Μπρους, Μασούρας, Τσερούτι, Ανάκογλου, Αραβίδης