Προβάδισμα για την ΑΕΚ στη Λαμία με καρφωτή κεφαλιά του Βίντα από το σημείο του πέναλτι!

Η ΑΕΚ ανοίγει το σκορ επί της Λαμίας στο 17ο λεπτό, με την εντυπωσιακή καρφωτή κεφαλιά του Βίντα από το σημείο του πέναλτι (!), έπειτα από το κόρνερ του Άμραμπατ!

Τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα βρήκε από νωρίς η ΑΕΚ στο παιχνίδι με τη Λαμία στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας, σε ένα παιχνίδι για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Συγκεκριμένα, στο 17ο λεπτό και μετά από εκτέλεση κόρνερ του Άμραμπατ, ο Ντομαγκόι Βίντα, όντας ανενόχλητος κοντά στο σημείο του πέναλτι, έπιασε μια εντυπωσιακή καρφωτή κεφαλιά για το 0-1 των «κιτρινόμαυρων»!

Αυτό ήταν το πέμπτο τέρμα του Κροάτη αμυντικού στη σεζόν, τα τρία εκ των οποίων έχουν προέλθει στο πρωτάθλημα.