Φιλική τριάρα στη Λαμία για τον Βόλο

Παρότι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, ο Βόλος επιβλήθηκε 3-1 της Λαμίας σε φιλική αναμέτρηση στο «Αθ. Διάκος».

Σε καλή κατάσταση έδειξε ενόψει της επανέναρξης της αγωνιστικής δράσης ο Βόλος, που επιβλήθηκε 3-1 της Λαμίας σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Αθ. Διάκος».

Οι Φθιώτες ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα στο 5ο μόλις λεπτό με τον Ντε Βινσέντι, με τους φιλοξενούμενους να φέρνουν το ματς στα ίσα με Ντέλετιτς στο 24’.

Ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ματίγια στο 67’ έφερε την ολική ανατροπή σκηνικού, με τον νεοαποκτηθέντα Γκάγκι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 87ο λεπτό.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Λαμία (Σ. Παντελίδης): Γκαραβέλης, Αντέτζο, Γκοράνοφ, Σιμόν, Νούνιες, Τζανδάρης, Ντε Βινσέντι, Κορνέζος, Τσιλούλης, Μανούσος, Γιακουμάκης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Σαράνοφ, Προβυδάκης, Μποάκι, Σλίβκα, Βασιλάκης, Τζανετόπουλος, Μπάμπης, Σαραμαντάς, Τσούκαλος, Βασιλαντωνόπουλος και Μπεχαράνο

Βόλος (Κ. Μπράτσος): Κότνικ, Σιελής, Μεταξάς, Λούνα, Ουές, Εσκοβάλ, Ματίγια, Νοκέρ, Ματίγια, Φερνάντες, Κούτσιας