Ολυμπιακός-Ιωνικός: Ντεμπούτο με ασίστ και γκολ στο ημίχρονο για Πεπ Μπιέλ!

Κάτι παραπάνω από ιδανικό το ντεμπούτο του Πεπ Μπιέλ με τη φανέλα του Ολυμπιακού, καθώς ο Ισπανός επιθετικός έχει ασίστ και γκολ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Ιωνικό, για το 2-0 των Πειραιωτών!

Τρομερό ντεμπούτο με τη φανέλα του Ολυμπιακού πραγματοποιεί ο Πεπ Μπιέλ!

Ο Κάρλος Κορμπεράν έκανε την έκπληξη, ξεκινώντας τον Ισπανό επιθετικό με μία προπόνηση, ουσιαστικά, στην 11άδα των Πειραιωτών για το παιχνίδι με τον Ιωνικό, και εκείνος τον αποζημιώνει με το… καλησπέρα, καθώς έχει ασίστ και γκολ στο πρώτο ημίχρονο για το 2-0 των γηπεδούχων!

Πρώτα στο 17', λοιπόν, εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά, για να έρθει το πλασέ του Μπουχαλάκη, κόντραρε η μπάλα σε παίκτη του Ιωνικού, άφησε την μπάλα ο Μασούρας να περάσει και αυτή κατέληξε στα δίχτυα, και στο 45' έβγαλε κάθετα για τον Χουάνγκ Ουί Τζο, ο οποίος δεν μπόρεσε να εκτελέσει, περίμενε και… σέρβιρε στον Ισπανό, ο οποίος με το δεξί -και αφού άδειασε τον Αντούνες- άνοιξε λογαριασμό με την ερυθρόλευκη φανέλα!