Πρωταγωνιστής ο Δουβίκας, «εξάρα» η Ουτρέχτη στο Βόλο!

Ο Βόλος ηττήθηκε με το βαρύ 6-2 από την Ουτρέχτη σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας.

Βαριά φιλική ήττα για τον Βόλο ο οποίος έχασε από την Ουτρέχτη με 6-2. Ο Τάσος Δουβίκας, ο οποίος αγωνιζόταν στην ομάδα της Μαγνησίας, σκόραρε τα δυο εκ των έξι γκολ, «πληγώνοντας» την παλιά του… αγάπη!

Στο 29ο λεπτό ο Δουβίκας άνοιξε το σκορ για την Ουτρέχτη, αλλά δεν σταμάτησε εκεί και σκόραρε το 2-0 μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα. Στο 35’ ο Τίμπερ σκόραρε το τρίτο γκολ για την ολλανδική ομάδα για να απαντήσει ο Βόλος δυο λεπτά αργότερα με τον Βαν Βέερτ.

Ο Νίνης στο 56’ μείωσε σε 3-2, ενώ στο 68ο λεπτό ο Μπαλκ έκανε το 4-2. Ο ίδιος παίκτης στο 86’ έγραψε το 5-2, με τον Βαν ντε Στρικ να σκοράρει στο φινάλε με πέναλτι για να διαμορφώσει το τελικό 6-2 για την ολλανδική ομάδα κόντρα στον Βόλο, που έδειξε ότι θέλει πολύ δουλειά ακόμη και δέχτηκε μια... γερή σφαλιάρα στο φιλικό αυτό!