Το πέναλτι που ζήτησε η ΑΕΚ στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Παναιτωλικό

Η ΑΕΚ ζήτησε πέναλτι στην τελευταία φάση του αγώνα σε μαρκάρισμα του Μπαλντασάρα στον Βίντα, με τον Μανούχο και το VAR να έχουν αντίθετη άποψη.

Την ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας της Stoiximan Super League έχασε το βράδυ της Δευτέρας (18/12) η ΑΕΚ, η οποία αν και προηγήθηκε 2-0, τελικώς, έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα του Παναιτωλικού (2-2) για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στην τελευταία φάση του αγώνα και συγκεκριμένα στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, η «Ένωση» ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μπαλντασάρα στον Βίντα, με το VAR να ελέγχει τη φάση και να μην καταλογίζει καμία παράβαση.

Έτσι, ο διαιτητής της αναμέτρησης, Ευάγγελος Μανούχος, μόλις ενημερώθηκε από το VAR πως δεν υπάρχει παράβαση, έληξε την αναμέτρηση.