Ντεμπούτο με Παναθηναϊκό και… παραλίγο γκολ στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ο Τιμοτέους Πούχατς!

Ο Γιοβάνοβιτς, βλέποντας τον Χουάνκαρ σε πολύ κακή ημέρα, πέρασε στο παιχνίδι με τον Λεβαδειακό τον Πούχατς και εκείνος σκόραρε στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, αλλά το VAR ακύρωσε το γκολ!

Ντεμπούτο με το «καλησπέρα» για τον Τιμοτέους Πούχατς με τη φανέλα του Παναθηναϊκού! Και μάλιστα… παραλίγο με γκολ!

Παρότι ο Πολωνός αριστερός μπακ έχει κάνει ελάχιστες προπονήσεις με τη νέα του ομάδα, ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, βλέποντας, ενδεχομένως, και ότι ο Χουάνκαρ ήταν σε πολύ κακή ημέρα στη Λιβαδειά, στο παιχνίδι με τον Λεβαδειακό, τον έριξε στο ματς στο 80ό λεπτά! Ένα λεπτό αργότερα, λοιπόν, ο Πούχατς, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έπειτα από τρομερή ασίστ του Ιωαννίδη, έστειλε με υπέροχο πλασέ την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2 του Παναθηναϊκού.

Ο Τσακαλίδης, ωστόσο, εξέτασε τη φάση στο βίντεο, μετά από συνεννόηση με το VAR, αφού ο Ιωαννίδης κάνει φάουλ στον Βήχο στο ξεκίνημα της φάσης, και ακύρωσε το τέρμα του Πολωνού.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γιοβάνοβιτς αντικατέστησε και τον Κώτσιρα στο δεξί άκρο της άμυνας, βάζοντας τον Βαγιαννίδη, αφού ούτε εκείνος «τράβηξε».