Στο δοκάρι η οβίδα του Βαγιαννίδη - Ο Τερίμ ρώτησε αν υπάρχει Goal line technology

Κοντά στο 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα βρέθηκε ο Παναθηναϊκός στο 35ο λεπτό, με το δυνατό σουτ του Βαγιαννίδη να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Κλέιμαν.

Δέκα λεπτά μετά το τέρμα του Φώτη Ιωαννίδη για το 1-0, ο Παναθηναϊκός έφτασε μια «ανάσα» από το 2-0 επί τους ΠΑΣ Γιάννινα!

Συγκεκριμένα, στο 35ο λεπτό, οι «πράσινοι» άγγιξαν το δεύτερο τέρμα τους στο ματς της Λεωφόρου, με το δυνατό σουτ του Βαγιαννίδη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

Μάλιστα, η μπάλα, έσκασε κοντά στη γραμμή, με τον Αράο εν συνεχεία να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά. Η φάση ελέγχθηκε από το VAR, για το αν η μπάλα είχε περάσει την γραμμή ή όχι από την «οβίδα» του Βαγιαννίδη, κάτι που τελικώς δεν συνέβη. Από την πλευρά του, ο Φατίχ Τερίμ ρώτησε για το αν υπάρχει Goal line technology στο ματς.