Πρώτο γκολ του Κριχόβιακ με τα κιτρινόμαυρα και μετά από 150 ημέρες!

Ο Κριχόβιακ άνοιξε το σκορ με ωραίο πλασέ στο 4ο λεπτό για την ΑΕΚ στα Γιάννενα, πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα με τα κιτρινόμαυρα και συνολικά μετά από 150 ημέρες.

Το πρώτο του γκολ με τα κιτρινόμαυρα σκόραρε στα Γιάννενα ο Γκρέγκορζ Κριχόβιακ. Ο Πολωνός χαφ που αποκτήθηκε προ εβδομάδων βρήκε δίχτυα στο 4ο λεπτό απέναντι στον ΠΑΣ με ωραίο πλασέ λίγο μέσα από την περιοχή για το 1-0 της ΑΕΚ.

Παράλληλα, αυτό το γκολ ήταν το πρώτο του Γκρέγκορζ Κριχόβιακ μετά από 150 ημέρες. Τελευταία φορά που ο Πολωνός μέσος είχε βρει ξανά δίχτυα, ήταν στις 20 Νοεμβρίου του 2021 απέναντι στην Σπαρτάκ Μόσχας, σκοράροντας με πέναλτι και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.