Ισόπαλος με Ιρόνι Κιριάτ ο ΠΑΣ Γιάννινα

Πρώτο φιλικό στην Πολωνία για τον ΠΑΣ Γιάννινα και στο 1-1 με την ισραηλινή Χάποελ Ιρόνι Κιριάτ ο Θανάσης Στάικος είχε την ευκαιρία να δει για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν τους παίκτες του σε δράση.

Με 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο φιλικό του ΠΑΣ Γιάννινα στην προετοιμασία επί πολωνικού εδάφους κόντρα στη Χάποελ Ιρόνι Κιριάτ. Ο Θανάσης Στάικος αποφάσισε να μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής και να αγωνιστούν σχεδόν όλοι οι ποδοσφαιριστές του «Άγιαξ της Ηπείρου», με αποτέλεσμα να παραταχθούν δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο.

Η Χάποελ προηγήθηκε στο 75’. Στο 92', μετά από χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή, δόθηκε πέναλτι κι ο Τζίμας ισοφάρισε.

Ενδεκάδα Α’ ημιχρόνου: Κλέιμαν (38' Αθανασίου), Σορία, Παντελάκης, Εραμούσπε, Κιάκος, Τζίνο, Καραχάλιος, Ροσέρο, Παμλίδης, Λώλης, Κόντε

Ενδεκάδα Β’ ημιχρόνου: Αθανασίου (70? Βρακάς), Πανάγου (73? Ν. Λώλης), Μπακαδήμας, Μπορταγκαράι, Ναούμης, Λιάσος, Μπεγκάλα (73? Μπιλμπάο), Ριένστρα, Κύρκος, Φοφανά (73? Τζίμας), Λεό