Ράσταβατς: «Η τελική γεύση δεν μπορεί να είναι άλλη παρά ευχάριστη»

Οι δηλώσεις του Μίλαν Ράσταβατς μετά τη νίκη του Αστέρα Τρίπολης επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0.

Ο Πίτσου λύτρωσε τον Αστέρα και του χάρισε τη νίκη μετά από 2,5 μήνες! Οι Αρκάδες επικράτησαν με 1-0 του ΠΑΣ στα Γιάννενα, με τον Μίλαν Ράσταβατς να μιλάει μετά το παιχνίδι.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σέρβου τεχνικού:

«Σίγουρα η τελική μας γεύση δεν μπορεί να είναι άλλη παρά ευχάριστη. Για να είμαστε ειλικρινείς υπήρχαν παιχνίδια κατά τη διάρκεια της σεζόν που αξίζαμε να πάρουμε περισσότερα σε σχέση με αυτό το αποτέλεσμα που πήραμε σήμερα. Μπορούμε να πούμε πως σήμερα είχαμε και τον παράγοντα της τύχης με το μέρος μας και κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου ο αντίπαλος προσπάθησε, τα έδωσε όλα, μας πίεσε πάρα πολύ.

Εμείς δυστυχώς δεν καταφέραμε να ελέγξουμε πάρα πολύ και να ισορροπήσουμε στο πρώτο μέρος. Θεωρώ ωστόσο πως στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα ισορρόπησε αρκετά τον αγώνα. Στο δεύτερο ισορροπήσαμε τον αγώνα, η ομάδα κατάφερε με κάποιες κινήσεις που έγιναν από τον πάγκο να γίνει απειλητική, να βρεθεί μια στιγμή, μια ευκαιρία στο τέλος του αγώνα που σκοράραμε και πήραμε τη νίκη».