Ράσταβατς: «Χάσαμε την ευκαιρία μας στο πρώτο μέρος και το πληρώσαμε»

Οι δηλώσεις του Μίλαν Ράσταβατς μετά την ήττα του Αστέρα Τρίπολης από τον Παναθηναϊκό.

Ο Αστέρας Τρίπολης πάλεψε κόντρα στον Παναθηναϊκό, ωστόσο, δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα, φεύγοντας με άδεια χέρια από τη Λεωρόρο (2-0).

Μιλώντας μετά το τέλος του αγώνα, ο Μίλαν Ράσταβατς, αναφέρθηκε στο καλό πρώτο ημίχρονο των Αρκάδων, στο οποίο και θα μπορούσαν να προηγηθούν, τονίζοντας μεταξύ άλλων πως ουσιαστικά αυτό ήταν που πλήρωσε η ομάδα και τελικώς την οδήγησε σε ήττα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Μίλαν Ράσταβατς:

Στο πρώτο μέρος χάσαμε την ευκαιρία μας. Παίξαμε καλύτερα στο πρώτο μέρος είχαμε δύο καλές στιγμές, σταθήκαμε καλά. Ξέρουμε πως ο Παναθηναϊκός πάντα σκοράρει, εμείς δε το κάναμε στο πρώτο να πάμε με προβάδισμα στα αποδυτήρια και το πληρώσαμε. Χάσαμε τα δύο γκολ και στην επανάληψη είχαμε στο μέρος του μυαλού μας πως χάσαμε τις ευκαιρίες και η δουλειά μας θα γινόταν δύσκολη».