Σβαμπ: «Ως πότε θα δεχόμαστε τέτοια ανόητα γκολ...»

Ο Στέφαν Σβαμπ δεν κρύφτηκε πίσω από το δάκτυλό του μετά την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Ιωνικό.

Την απογοήτευσή του για τον τρόπο με τον οποίο ηττήθηκε ο ΠΑΟΚ από τον Ιωνικό εξέφρασε ο Στέφαν Σβαμπ.

«Το κύριο ερώτημα είναι γιατί πρέπει να δεχόμαστε γκολ και να κυνηγάμε στο σκορ. Σήμερα σκοράραμε και δεχτήκαμε άμεσα την ισοφάριση. Να κάνει ο κάθε ένας την αυτοκριτική του, να δει τί πρέπει να διορθώσει και να το κάνει. Στο δεύτερο ημίχρονο με το σκορ στο 3-1 ήταν λογικό να ρισκάρουμε και να δεχτούμε αντεπιθέσεις αλλά το ζήτημα ήταν το πρώτο μέρος, γιατί εμφανιστήκαμε έτσι, γιατί δεν πατήσαμε στην περιοχή τους, δε δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Πρέπει να αναρωτηθούμε ως πότε θα δεχόμαστε τέτοια ανόητα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε κάποια πράγματα, πήραμε μονομαχίες στο ένας εναντίον ενός, σκοράραμε, έπρεπε να πάρουμε αυτοπεποίθηση. Αλλά δεν πήραμε αυτό που θέλαμε», επεσήμανε ο Αυστριακός μέσος.

Για το ματς με την Λίνκολν, το οποίο ακολουθεί: «Το ότι έχουμε ματς την Πέμπτη είναι το θετικό γιατί θα έχουμε την ευκαιρία να βγάλουμε αντίδραση και να δείξουμε τί μπορούμε να κάνουμε, όπως το πράξαμε μερικώς και σήμερα. Έχουμε αναλώσει πολλές ώρες σε αναλύσεις και βίντεο για τα λάθη μας αλλά δεν είμαστε παιδιά, είμαστε ενήλικες. Πρέπει να σηκώσουμε το κεφάλι μας ψηλά, να κοιτάξει ο κάθε ένας μέσα του να διορθώσει τα λάθη του και να βγάλει το κάτι παραπάνω».