Τσορμπατζόγλου: «Ο ΠΑΟΚ είχε περισσότερες ευκαιρίες και ήταν ο μόνος που δημιουργούσε μετά το 0-1»

Ακούστε το σχόλιο του Δημήτρη Τζορμπατζόγλου στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, μετά το ισόπαλο 1-1 στο ντέρμπι των «Δικεφάλων».

Το σχόλιό του για το ισόπαλο ντέρμπι των «Δικεφάλων» στην Τούμπα, έκανε στον «αέρα» του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 ο Δημήτρης Τζορμπατζόγλου.

Ο ρεπόρτερ του ΠΑΟΚ στάθηκε στο ότι οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που είχαν τις περισσότερες ευκαιρίες για να σκοράρουν κατά τη διάρκεια του αγώνα, ακόμα και με το σκορ στο 0-0, τονίζοντας ότι η ΑΕΚ ήταν καλύτερη με την μπάλα στα πόδια της στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου, όταν η ομάδα του Λουτσέσκου έβγαλε έναν φόβο.

Ωστόσο, πρόσθεσε ότι μετά το 0-1 άλλαξαν όλα, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει βοήθεια από τον πάγκο και να αντιδρά, ούσα η μοναδική ομάδα που δημιουργούσε στον αγωνιστικό χώρο.

Τέλος, τόνισε ότι τα συναισθήματα στις τάξεις του ΠΑΟΚ είναι ανάμεικτα μετά το γκολ του Κεντζιόρα στα τελευταία λεπτά και το τελικό 1-1, ενώ επίσης αναφέρθηκε στον Εκόνγκ και στην επιστροφή του από το Κύπελλο Εθνών Αφρικής, όπου πρωταγωνιστεί με την εθνική Νιγηρίας.