Η οργισμένη ανάρτηση του Χουάνκαρ προς τον Γκεστράνιους (pic)

Η οργισμένη ανάρτηση του Χουανκάρ για τη διαιτητική απόφαση του Γκεστράνιους στη φάση του 78ο λεπτού στο γκολ του Μακέντα.

Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ έμειναν στην ισοπαλία στην Τούμπα (0-0), ωστόσο εκείνο που σημάδεψε την εξέλιξη του ματς ήταν η απόφαση του διαιτητή, Ματίας Γκεστράνιους, ο οποίος στο 78ο λεπτό στέρησε στους φιλοξενούμενους το γκολ του Μακέντα, γυρίζοντας τη φάση πίσω.

Ο Χουάνκαρ, ο οποίος είναι τραυματίας και έλειψε από τον αγώνα της Θεσσαλονίκης, ανέβασε στον προσωπικό του λογαριασμό στο instagram μια φωτογραφία από την επίμαχη φάση, τονίζοντας χαρακτηριστικά πως: «Είναι λάθος σου. Εντάξει. Μην παίζεις όμως με το μέλλον μας».