Θρίαμβος του ΠΑΟΚ κατά της ΑΕΚ στο ντέρμπι των… μικρών

Στο κατόπι του Παναθηναϊκού στη μάχη του τίτλου παρέμεινε η ομάδα Νέων του ΠΑΟΚ μετά την εύκολη επικράτηση επί της ΑΕΚ με 4-0 στη Σουρωτή.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η ομάδα Νέων του ΠΑΟΚ το ντέρμπι με την αντίστοιχη της ΑΕΚ για την 24η αγωνιστική της Super League Κ-20.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο της Σουρωτής επικρατώντας της Ένωσης με 4-0, φτάνοντας τους 60 βαθμούς και παρέμεινε σε τροχιά τίτλου και στο -2 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.

Οι «ασπρόμαυροι» είχαν καταφέρει από το 7ο κιόλας λεπτό να προηγούνται με 2-0, σκορ που κατάφεραν να διατηρήσουν ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του ΠΑΟΚ εξακολουθούσαν να έχουν τον έλεγχο του ματς και πέτυχαν δύο ακόμη τέρματα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.