Ισπανία

Τι ματς Θεέ μου!

Με τρία γκολ από το 85’ μέχρι το 91’, Μπέτις και Γρανάδα ήρθαν ισόπαλες 2-2 στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» για την 29η αγωνιστική της Primera Division.

Μπέτις και Γρανάδα ήρθαν ισόπαλες 2-2 στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» της Σεβίλλης για την 29η αγωνιστική της Primera Division μετά από ένα ματς με ανατροπές και διακυμάνσεις στο σκορ, αποτέλεσμα που έφερε τους Καταλανούς στο -5 από τις ευρωπαϊκές και άφησε τους «βερντιμπλάνκος» στις μεσαίες θέσεις της βαθμολογίας και ουσιαστικά χωρίς στόχο για τις υπόλοιπες εννιά αγωνιστικές.

Οι Ανδαλουσιανοί είχαν τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, όμως μετά από ένα λάθος βρέθηκαν να χάνουν με το γκολ του Κάρλος Φερνάντεθ στο 29’. Στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφεραν να «ανεβάσουν στροφές» και δικαιώθηκαν προσωρινά με το πέναλτι του Κανάλες στο 85’ και τη σέντρα-σουτ του Τέγιο στο 88’. Τελικά, ο Σολδάδο με απευθείας σουτ στην κλειστή γωνία στο 91’ έδωσε το βαθμό στη Γρανάδα.