Γ' Εθνική

Πέρασε από Ιεράπετρα ο Πανιώνιος

Ο Πανιώνιος πέρασε από την Ιεράπετρα επικρατώντας 2-0 της τοπικής Αναγέννησης και έκανε το «2Χ2» στον έβδομο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πήρε ο Πανιώνιος με 2-0 επί της Αναγέννησης Ιεράπετρας στην Κρήτη.

Οι «κυανέρυθροι» λύγισαν τις ισχυρές αντιστάσεις των Κρητικών, που άντεξαν ως το τελευταίο δεκάλεπτο. Το σκορ άνοιξε στο 78’ ο Κοντοές, με τον Δρίτσα δύο λεπτά αργότερα να κλειδώνει τη νίκη.

Οι γηπεδούχοι στο 77' σπατάλησαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, με το σουτ του Μπρούτε να περνάει λίγο άουτ, ενώ στις καθυστερήσεις οι «κυανέρυθροι» θα μπορούσαν να κάνουν το 2-0, όμως το σουτ του Λιούμη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Αναγέννηση Ιεράπετρας (Κ. Δεδελετάκης): Βασιλειάδης, Κουτούζος (58? Χάιντερ), Γιάντσος (88? Ιωάννου), Χατζάκης (85? Γρηγοράκης), Λαμπράκης, Μπρούτε, Μερκούρι, Ουατάρα, Πυθαρούλης, Καρλίτο, Ζαμπετάκης

Πανιώνιος (Δ. Κοροπούλης): Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ζάχι (85? Διονέλλης), Ζούλιας, Κοντοές, Μίχος (58? Νταλακούρας), Σταμάτης (75? Αργυρίου), Δρίτσας, Λιούμης, Γροντής, Μούντριχας (85? Καραβίδας)