Γ' Εθνική

Διπλό… ανόδου η Καβάλα στη Βέροια!

Συνέχεια στο όνειρο της ανόδου από τη Football League έδωσε η Καβάλα που πέρασε με 2-0 από την έδρα της Βέροιας και μείωσε στον… πόντο την απόστασή της από τις πρώτες θέσεις.

Μεγάλη νίκη με 2-0 επί της Βέροιας στην έδρα της πήρε η Καβάλα, στη 17η αγωνιστική της Football League.

Με το τρίποντο αυτό, οι φιλοξενούμενη πλησίασαν στον ένα βαθμό τη σημερινή τους αντίπαλο, που βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και διατήρησαν ζωντανό το όνειρο της ανόδου.

Το σκορ άνοιξε στο 60ό λεπτό ο Γαβριηλίδης, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ορφανίδης διαμόρφωσε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, από παράβαση του Ταΐρη, ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη.