Γ' Εθνική

Επιστροφή στις νίκες με τριάρα στο Διαβολίτσι για τον Πανιώνιο

Στις νίκες επέστρεψε ο Πανιώνιος καθώς επικράτησε 3-1 στο Διαβολίτσι για την 12η αγωνιστική του 4oυ ομίλου της Γ' Εθνικής. Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το ντέρμπι μεταξύ Εθνικού και Φωστήρα.

Επιστροφή στις νίκες με εντυπωσιακό τρόπο για τον Πανιώνιο. Οι «κυανέρυθροι» ήταν αποτελεσματικοί στο Διαβολίτσι και κατάφεραν να επικρατήσουν 3-1 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του τετάρτου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα πίσω από τη Ρόδο που την ίδια ώρα επικρατούσε 2-0 του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου. Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε και η σημαντική αναμέτρηση του 5ου ομίλου ανάμεσα σε Εθνικό και Φωστήρα.

Στην αναμέτρηση του Πανιωνίου στο Διαβολίτσι η ομάδα του Νίκου Κούστα ήταν ανώτερη καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και ευτύχισε να προηγηθεί μόλις στο έκτο λεπτό με γκολ του Γεωργούση. Η κατοχή παρέμεινε στα πόδια των φιλοξενούμενων και ο Τσίπρας στο 45' διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ωστόσο, ο ΑΟ Διαβολιτσίου, μπήκε στο ματς ξανά μειώνοντας σε 2-1 όμως στο 55' ο Γροντής διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τον Πανιώνιο.