Γ' Εθνική

Γκέλα στην πρεμιέρα ο Πανιώνιος, με το δεξί Άγιος Νικόλαος και Αλμυρός

Ο Πανιώνιος έμεινε στο 0-0 με την Ερμιονίδα στην πρεμιέρα του 4ου ομίλου. Με ζόρικες νίκες ξεκίνησαν την πορεία τους Άγιος Νικόλαος (1-0 τη Θύελλα Ραφήνας)και Αλμυρός (2-1 τον Άρη Πετρούπολης) στον 5ο

Με συναρπαστικά ματς έγινε η πρεμιέρα στους πέντε ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Στο ματς που ξεχώρισε για τον τέταρτο όμιλο, ο Πανιώνιος δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από το Κρανίδι, μένοντας στο 0-0 με την Ερμιονίδα.

Οι «κυανέρυθροι» είχαν πολλές ευκαιρίες και έχασαν πέναλτι (ο Πονηρός απέκρουσε την εκτέλεση του Γροντή), ωστόσο έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στον «καυτό» πέμπτο όμιλο, ο Άγιος Νικόλαος επικράτησε 1-0 της Θύελλας Ραφήνας, με γκολ του Μελισσόπουλου στις καθυστερήσεις.

Μεγάλη ανατροπή με δυο γκολ στο φινάλε πανηγύρισε ο Αλμυρός με σκορ 2-1 επί του Άρη Πετρούπολης στην Κρήτη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 47’ με γκολ του Αντωνακόπουλου, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στα τελευταία λεπτά. Στο 86’ ο Φραγκουλάκης ισοφάρισε και στο 90’ ο Μάγκας ολοκλήρωσε την ανατροπή και έδωσε τη νίκη στους Κρητικούς.

Με το δεξί ξεκίνησαν την πορεία τους Μοσχάτο και Φωστήρας, επικρατώντας του Άγιου Ιερόθεου (1-0) και του Τυμπακίου (2-0) αντίστοιχα.