Γ' Εθνική

«Αγκαλιά» με την άνοδο Αγροτικός Αστέρας και Παναχαϊκή!

Σπουδαίες νίκες για Αγροτικό Αστέρα και Παναχαϊκή, με 2-0 επί του ΠΑΟ Ρουφ και 1-0 επί της Ηλιούπολης αντίστοιχα, στα Playoffs της Γ’ Εθνικής, με τις οποίες «άνοιξαν» την διαφορά και βλέπουν άνοδο.

Ο Αγροτικός Αστέρας αναδείχτηκε νικητής στο ντέρμπι με τον ΠΑΟ Ρουφ με 2-0, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των Playoffs ανόδου της Γ’ Εθνικής, προσπερνώντας τον στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Ευόσμου κατάφερε να «καθαρίσει» το «τρίποντο» από το πρώτο ημίχρονο, με τον Σαρβανίδη να ανοίγει το σκορ μόλις στο 9’ και να αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων! Ενδιάμεσα, ο Μελισσόπουλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με δυνατό σουτ.

Σημαντική νίκη πήρε και η Παναχαϊκή, με το δεύτερο 1-0 της στην διαδικασία, αυτή την φορά απέναντι στην Ηλιούπολη. Οι Αχαιοί είδαν στο 10? την κεφαλιά του Τσακμάκη να σταματάει στο δεξί δοκάρι του Τσάκαλου. Ωστόσο, στο 74ο λεπτό, ο Κυβελίδης πέτυχε το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του…

Στο τρίτο παιχνίδι της ημέρας, Ηρακλής Λάρισας και Μακεδονικός έμειναν στο 0-0.