Γ' Εθνική

Λύτρωσε τον Άρη ο Κυβελίδης!

Με τον Λεωνίδα Κυβελίδη να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Άρης νίκησε 2-1 τη Δόξα Δράμας, στο τελευταίο -και αδιάφορο- εντός έδρας ματς των «κίτρινων».

Έστω και… με την ψυχή στο στόμα, ο Άρης αποχαιρέτησε με νίκη τους οπαδούς του, που έδωσαν δυναμικό «παρών» στου Χαριλάου, για τον τελευταίο εντός έδρας αγώνα των «κίτρινων» στη Γ’ Εθνική.

Στο αδιάφορο, βαθμολογικά, ματς με τη Δόξα Δράμας, οι γηπεδούχοι νίκησαν 2-1 με ένα γκολ του Λεωνίδα Κυβελίδη στα… χασομέρια, με τους παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου να είναι καλύτεροι σε όλη, σχεδόν, τη διάρκεια του αγώνα.

Στο 55', ο Καπνίδης έκανε το σουτ, η μπάλα τράνταξε το αριστερό δοκάρι του Μένκα, και ο Πόι, στην επαναφορά, άνοιξε το σκορ, οι Δραμινοί έφεραν στα ίσα το ματς στο 71' με τον Μουτεσίδη, για να δώσει, τελικά, τη νίκη στον Άρη, όπως είπαμε, ο Κυβελίδης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.