Γ' Εθνική

Πήρε αγχωτική νίκη στη Νέα Σμύρνη ο Πανιώνιος

Ο Πανιώνιος ζορίστηκε αλλά έκαμψε τις αντιστάσεις του ΠΟΑ με 4-2, στο πρώτο ματς που έδωσε με τον κόσμο στο πλευρό του στη Νέα Σμύρνη, για την 5η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Αγχωτική νίκη με 4-2 επί του ΠΟΑ πήρε ο Πανιώνιος στην πέμπτη αγωνιστική του έβδομου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν δύο φορές, όμως οι Κρητικοί βρήκαν απάντηση ισάριθμες, με τον Δρίτσα στο 80’ να διαμορφώνει το αποτέλεσμα.
Ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ στο 23’ με σουτ του Νταλακούρα, ενώ ο Σταματόπουλος ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα για τους Κρητικούς.
Ο Διονέλλης έδωσε ξανά το προβάδισμα στους «κυανέρυθρους» στο 53’, με τον Καϊμακούδη στο 70’ να ισοφαρίζει εκ νέου για το 2-2.
Το γκολ της νίκης πέτυχε στο 80’ ο Δρίτσας με κεφαλιά, ενώ στις καθυστερήσεις ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Δείτε τα υπόλοιπα αποτελέσματα των επτά ομίλων της Γ' Εθνικής:

1ος όμιλος


Αγροτικός Αστέρας-Ορφέας Ξάνθης 4-1
Θερμαϊκός Θέρμης-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 3-0
Απόλλων Παραλιμνίου-Νέστος Χρυσούπολης 3-0
Εθνικός Σοχού-Αναγέννηση Πλαγιάς 2-0
Άρης Αβάτου-Αλεξανδρούπολη FC 1-2
Πανδραμαϊκός-Δόξα Δράμας 0-0

2ος όμιλος


Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΟΦΑΜ 1-2
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Ημαθίας-Ηρακλής Αμπελοκήπων 2-0
Αστέρας Καληράχης-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-0
Θύελλα Σαρακηνών-Μακεδονικός 1-0
ΑΕΠ Κοζάνης-ΦΣ Κοζάνη 0-0
ΑΕ Λευκίμμης-Εδεσσαϊκός 2-3

3ος όμιλος


Νέα Αρτάκη-Αταλάντη 3-2
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Ατρόμητος Παλαμά 1-0
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Ηρακλής Λάρισας 0-0
Αετός Μακρυχωρίου-Θησέας Αγριάς 0-3 α.α
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΠΟ Ελασσόνας 0-0
ΑΟ Υπάτου-ΠΟ Φήκης 0-1

4ος όμιλος – 6η αγωνιστική


ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Εθνικός Σκουλικάδου 2-1
Αναγέννηση Άρτας-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Παναγρινιακός-ΑΟ Διαβολιτσίου 0-0
Ναυπακτιακός Αστέρας-Αμβρακικός Λουτρού (ματαίωση)
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παναχαϊκή 1-2
Αίας Γαστούνης-Παναιγιάλειος 1-0
Ρεπό: Τηλυκράτης Λευκάδας

5ος όμιλος


Άρης Σκάλας-ΑΕ Μυκόνου 2-1
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-ΑΣ Σαντορίνη 2020 2-1
Φωστήρας-Παναρκαδικός 2-1
Ερμής Μελιγούς-Ερμιονίδας 0-0
Ηλιούπολη-Χαραυγιακός 4-0
Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

6ος όμιλος


Αιολικός-Θύελλα Ραφήνας 0-0
ΑΟ Πυλίου Κω-Πανελευσινιακός 1-4
Άστερας Βάρης-Κερατσίνι 0-3
Αίας Σαλαμίνας-Αήττητος Σπάτων 1-2
Προοδευτική-ΑΟ Καραβάς 2-0
Ρεπό: Εθνικός

7ος όμιλος


ΠΑΟ Ρουφ-Γιούχτας 2-0
Πανιώνιος-Ατσαλένιος 4-2
ΑΕ Νέαπολης-ΑΟΑΝ 1-3
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Άρης Σούδας 1-4
Πόρος-Αλμυρός Γαζίου (αναβολή)

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

close menu
x