Γ' Εθνική

Τους έκλεισε το σπίτι ο Διαγόρας

Την πρώτη τους εντός έδρας ήττα γνώρισαν τα Τρίκαλα με 1-0 από τον Διαγόρα, για την 15η αγωνιστική της Football League.

Πέρασε από τα Τρίκαλα ο Διαγόρας και νίκησε με 1-0 την ομάδα του Περικλή Αμανατίδη, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Football League. Οι γηπεδούχοι μάλιστα, γνώρισαν την πρώτη τους εντός έδρας ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γούλας πέτυχε το τέρμα για τους φιλοξενούμενους, ενώ πρωταγωνιστής ήταν ο γκολκίπερ του Διαγόρα, Τσέλιος που απέκρουσε το πέναλτι του Πελάεθ στις καθυστερήσεις, σώζοντας την ομάδα του και κρατώντας τη νίκη.

Από την άλλη, ο Ιάλυσος ήρθε ισόπαλος 0-0 κόντρα στην Καλαμάτα, ενώ η Βέροια επικράτησε με ένα τέρμα κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου. Τέλος, το ματς του Ιωνικού με τον ουραγό Θεσπρωτό έληξε 1-1, αφήνοντας δυο βαθμούς στην έδρα του αντιπάλου.

Επιμέλεια: Αναστασία Βοσνάκη